Zwyrodnienia stawów
Nasze Yorki >
Akupunktura u ludzi >
Hotel dla psów >

Leczenie bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów

Gabinet Weterynaryjny Meridian oferuje innowacyjną w Polsce metodę leczenia bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów, polegającą na zastosowaniu lokalnej terapii złotem, czyli złotych implantów.
Jest to terapia nowa w Polsce, stosowana jednak już od dawna w krajach Europy Zachodniej i USA.
Metoda objęta jest patentem, a jej stosowanie możliwe jest wyłącznie po odbyciu odpowiedniego szkolenia i uzyskaniu licencji.
Ogólnie mówiąc polega na umieszczaniu implantów złota w okolicy zmienionych zwyrodnieniowo i zapalnie stawów; jony złota są uwalniane i przenoszone przez komórki organizmu, zmniejszają ból i odczyn zapalny. Więcej na www.goldtreat.com Gabinet Weterynaryjny Meridian jest jedną z dwóch jedynych lecznic w całej Polsce oferujących terapię złotymi implantami.

Leczenie to dedykowane jest pacjentom cierpiącym z powodu zwyrodnień i zapaleń stawów niekwalifikujących się do leczenia operacyjnego. Dotyczy nieoperacyjnych stanów takich jak:
- dysplazja stawów biodrowych – schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnie-
   niowe stawów biodrowych
- dysplazja stawów łokciowych – schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnie-
   niowe stawów łokciowych
- spondyloza i spondyloartroza, czyli zwyrodnienie kręgosłupa
- zmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów kolanowych, ramiennych
- zmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów skokowych, nadgarstkowych i innych.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, tylko raz, gdyż jony złota uwalniają się przez cały czas ze zdeponowanych implantów i cały czas działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bolesna i w znacznym stopniu ogranicza zwierzęciu komfort życia. W stanach nieoperacyjnych medycyna ma do zaproponowania leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, sterydowe i niesterydowe. Leki te jednak, stosowane przez dłuższy czas, mogą powodować skutki uboczne. Nie wszyscy pacjenci dobrze je tolerują. W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian stosowana jest oczywiście również suplementacja, szczególnie chętnie preparatami naturalnymi, ale ich działanie czasem nie jest wystarczające. Lokalna terapia złotem jest doskonałym uzupełnieniem założeń i filozofii Gabinetu Meridian, przynosząc Pacjentom ulgę w bólu, a tym samym chęć do ruchu i korzystania z życia - dzięki zabiegowi wykonanemu raz na całe życie, bez efektów ubocznych.

Procedura wymaga wykonania aktualnych badań RTG. Zabiegi wykonywane są przez dr Beatę Bałucińską w ramach współpracy również w zaprzyjaźnionych lecznicach weterynaryjnych: na Ursynowie - MAXI-WET i na Pradze Północ - WETLANDIA.


Copyright © by Beata Bałucińska
Gabinet Meridian e-mali:

Gabinet "Meridian"
04-015 Warszawa
Al. Waszyngtona 39
tel.kom. 516 339 716

Numer tel. do dr Beaty Bałucińskiej
(od poniedziałku do piątku)


tel.kom. 503 968 222

e-mail:

Więcej linków  ➜ akupunktura
elektrostymulacja
laseropunktura
laseroterapia
szczepienia               
odrobaczanie
czipowanie i paszporty