Elektrostymulacja i Elektroakupunktura
W pewnych schorzeniach bardzo pomocna jest elektrostymulacja nerwów i mięśni.
Jedną jej odmianę stosuje się przy niedowładach, inną zaś jako rodzaj masażu przy bolesnych napięciach mięśni, jeszcze inną natomiast można wykorzystywać do działania przeciwbólowego.
Stymulację taką można wykonywać przez skórę (znana jako TENS), ale u zwierząt wymaga to jej ogolenia. Aby uniknąć golenia pacjenta elektrostymulację można również przeprowadzić za pośrednictwem wkłutych igieł akupunkturowych i jest to elektroakupunktura. W zabiegu elektroakupunktury aparat do elektrostymulacji podłącza się tylko do paru igieł.

Laseropunktura
Wiele kotów, psów, koni i ludzi nie lubi igieł! Laseropunktura może mieć taki sam głęboki wpływ jak tradycyjna medycyna chińska, ale bez igieł! Wszystkie te same tradycyjne punkty akupunktury mogą być używane.
Laseropunktura jest to modyfikacja akupunktury przeznaczona dla szczególnie wrażliwych pacjentów, którzy nie tolerują nakłuć.
Tu stymulację punktów akupunkturowych wykonuje się całkowicie bezboleśnie za pomocą lasera.
Terapia laserowa jest bardzo korzystna, bez efektów ubocznych. Daje odczucie szybkiej ulgi w bólu i przyspiesza gojenie w weterynarii.

Laseroterapia
Laseroterapia jest to stymulacja biologiczna tkanek za pomocą światła laserowego.
Laser jest urządzeniem emitującym spójne światło o określonej długości fali. W medycynie do biostymulacji wykorzystuje się tzw. lasery miękkie, czyli o małej mocy, emitujące światło czerwone lub podczerwone z możiwością zastosowania różnych częstotliwości.
Takie światło laserowe powoduje powstawanie efektów fotochemicznych w tkankach, dzięki czemu ma ono działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i regulujące, przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń, odleżyn, oparzeń, oraz ma korzystne działanie biostymulacyjne w przypadku bólów stawowych, skręceń i naciągnięć.

Homeopatia
Na życzenie Właściciela w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian możliwe są konsultacje homeopatyczne.
Metoda ta ciągle jeszcze jest kontrowersyjna i nie ma naukowych dowodów na sposób jej działania.
Ocena jej skuteczności oparta jest wyłącznie na danych empirycznych.

Homeopatia stosowana jest w Gabinecie WSPOMAGAJĄCO i w żadnym razie nie może mieć na celu rezygnacji z leczenia alopatycznego czyli konwencjonalnego i naukowych metod diagnostycznych.

Homeosiniatria
Homeosiniatria (inaczej farmakopunktura) jest to połączenie akupunktury i homeopatii.
Metoda ta polega na iniekcji niewielkich ilości kompleksowego (złożonego) leku homeopatycznego do punktu akupunkturowego.
Stosowana jest czasem przy przewlekłych bólach i zwyrodnieniach stawów.