Zwyrodnienia stawów
Nasze Yorki >
Akupunktura u ludzi >
Hotel dla psów >

USG, RTG, EKG, Echo serca, badania endoskopowe:

USG - w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian można na miejscu wykonać badanie USG. Staramy się stworzyć Pacjentom możliwość przeprowadzenia badania w krótkim terminie; wstępnie zaplanowane są wtorki, ale w innych dniach też jest to możliwe, a oprócz psów i kotów badane są również tzw małe ssaki, a więc fretki, gryzonie i zajęczaki. Badaniami USG zajmuje się pani doktor Dorota Nowak. Pani doktor, oprócz specjalizacji w zakresie badań USG interesuje się również behawiorystką.

RTG - w najbliższym czasie planowane jest stworzenie w Gabinecie pracowni rentgenowskiej z cyfrowym RTG i wtedy cyfrowe badania RTG będziemy wykonywać na miejscu. Na razie kierujemy Pacjentów do lecznic z dobrym sprzętem cyfrowym.

EKG - może być wykonane na miejscu, po umówieniu terminu, tak jak w przypadku każdej wizyty. Opis przygotowywany jest zwykle na drugi dzień.

Echo serca - może być wykonane w Gabinecie, na miejscu, ale po uprzednim umówieniu Pacjenta z wyspecjalizowanym w tych badaniach lekarzem weterynarii, a terminy uzależnione są od jego możliwości.

Badanie endoskopowe, jak również endoskopowe usuwanie ciała obcego z żołądka może być wykonane w Gabinecie, na miejscu, ale po uprzednim umówieniu Pacjenta z wyspecjalizowanym w tych badaniach lekarzem weterynarii, który przyjeżdża ze specjalistycznym sprzętem. Terminy uzależnione są od możliwości wyspecjalizowanego lekarza weterynarii, więc nie zawsze możemy zaoferować pomoc w nagłym przypadku.