Zwyrodnienia stawów
Nasze Yorki >
Akupunktura u ludzi >
Hotel dla psów >

Leczenie bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów.

Gabinet Weterynaryjny Meridian od marca 2016 r. oferuje innowacyjną w Polsce metodę leczenia bólu występującego przy zapaleniach i zwyrodnieniach stawów, polegającą na zastosowaniu lokalnej terapii złotem, czyli złotych implantów Berlock - Goldtreat. Jest to terapia nowa w Polsce, stosowana jednak już od dawna w krajach Europy Zachodniej i USA.

Metoda leczenia złotymi implantami Berlock – Goldtreat wywodzi się z Danii, jest objęta patentem, a jej stosowanie możliwe jest wyłącznie po odbyciu odpowiedniego szkolenia i uzyskaniu licencji.

Goldtreat jest nazwą międzynarodowej siatki zrzeszonych szpitali i klinik weterynaryjnych, stosujących miejscowe leczenie złotem przy pomocy implantów Berlock. Do grupy Goldtreat należy również Gabinet Weterynaryjny Meridian.

Nazwa i logo Goldtreat zapewnia i gwarantuje, że zabieg wykonywany jest w najlepszym standardzie przy użyciu najlepszych implantów złota. Zabiegi tego typu wykonywane są jednakowo we wszystkich klinikach Goldtreat.

Wszystkie kliniki wykonujące zabiegi, przeszły ten sam program i posiadają te same konieczne kwalifikacje do wykonywania zabiegów przy użyciu złota. Kliniki te uczestniczą w kursach doskonalących i otrzymują najnowsze badania naukowe. W Danii, tego typu badania odnośnie użycia cząstek złota i ich działania na rożne typy zapaleń wykonywane są na Uniwersytecie w Århus i Aalborg. Zabiegi Goldtreat wykonywane są w klinikach i szpitalach weterynaryjnych w Danii, Belgii, Francji, we Włoszech, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji. Niemczech i Austrii.

Oprócz uniwersyteckich badań naukowych, sieć klinik Goldtreat prowadzi również własne badania naukowe pod kątem ulepszania metody.

Metoda polega na umieszczaniu implantów złota w okolicy zmienionych zwyrodnieniowo i zapalnie stawów. W wersji implantów mikro – podaje się je również do stawów. Te opatentowane implanty są przystosowane do uwalniania maksymalnej ilości jonów złota w tych partiach ciała, gdzie są zastosowane. Badania naukowe potwierdzają, że komórki w tkankach powodują uwalnianie i rozprowadzanie małych ilości jonów złota z metalicznego złota, zmniejszając ból i odczyn zapalny.

Zastosowanie złotych implantów firmy Goldtreat to:

  • długoletni efekt uśmierzania bólu przy zwyrodnieniach stawów
  • zmniejszenie dawki bądź całkowita eliminacja stosowania leków przeciwbólowych
  • brak skutków ubocznych
  • jednorazowe, skuteczne leczenie chorych stawów

Leczenie złotymi implantami dedykowane jest pacjentom cierpiącym z powodu zwyrodnień i zapaleń stawów niekwalifikujących się do leczenia operacyjnego. Dotyczy nieoperacyjnych stanów takich jak:

  • dysplazja stawów biodrowych - schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych
  • dysplazja stawów łokciowych - schorzeniu temu towarzyszą zmiany zwyrodnieniowe stawów łokciowych
  • spondyloza i spondyloartroza, czyli zwyrodnienie kręgosłupa
  • dzmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów kolanowych, ramiennych
  • zmiany zwyrodnieniowe i zapalne stawów skokowych, nadgarstkowych i innych.

Zabieg przeprowadza się w krótkim znieczuleniu ogólnym, zwykle tylko raz, gdyż jony złota uwalniają się przez cały czas ze zdeponowanych implantów i cały czas działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Procedura wymaga wykonania aktualnych badań RTG.

Na podstawie przeprowadzonych badań skuteczność metody ocenia się na 70-90%.

W pojedynczych przypadkach, efekt widoczny jest już po paru dniach. Z reguły, u większości zwierząt, efekt rejestrowany jest w ciągu 3 tygodni. U pojedynczych zwierząt czeka się na pojawienie się efektu do 3-4 miesięcy po zabiegu.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bolesna i w znacznym stopniu ogranicza zwierzęciu komfort życia. W stanach nieoperacyjnych medycyna ma do zaproponowania leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, sterydowe i niesterydowe. Leki te jednak, stosowane przez dłuższy czas, mogą powodować skutki uboczne. Nie wszyscy pacjenci dobrze je tolerują.

W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian stosowana jest oczywiście również suplementacja, szczególnie chętnie preparatami naturalnymi, ale ich działanie czasem nie jest wystarczające.

Lokalna terapia złotem jest doskonałym uzupełnieniem założeń i filozofii Gabinetu Meridian, przynosząc Pacjentom ulgę w bólu, a tym samym chęć do ruchu i korzystania z życia - dzięki zabiegowi wykonanemu raz na całe życie, bez efektów ubocznych.

Zabiegi wykonywane są przez dr n. wet. Beatę Bałucińską, posiadającą licencję Goldtreat od marca 2016, w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian, jak również w ramach współpracy w zaprzyjaźnionych lecznicach weterynaryjnych: na Ursynowie - MAXI-WET i na Pradze Północ - WETLANDIA.

Więcej na www.goldtreat.com

Gabinet Weterynaryjny Meridian jest jedną z dwóch jedynych lecznic w całej Polsce posiadających licencję na terapię złotymi implantami Goldtreat.