Zwyrodnienia stawów
Nasze Yorki >
Akupunktura u ludzi >
Hotel dla psów >

Kwalifikacje

Jestem lekarzem weterynarii - ukończyłam warszawski Wydział Weterynaryjny w 1990 roku i zaraz po skończeniu studiów zaczęłam pracę na tymże Wydziale Weterynarii w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką.
W roku 1993 odbyłam trzymiesięczną praktykę w Klinice Małych Zwierząt na Florydzie (USA).
W końcu 1993 roku wyjechałam do Wiednia (Austria), gdzie, na Uniwersytecie Weterynaryjnym odbyłam studia doktoranckie, które ukończyłam w 1995 roku uzyskując stopień doktora nauk weterynaryjnych.

W roku 1997 uzyskałam tytuł specjalisty chorób psów i kotów. W latach 2001-2013 pracowałam w warszawskim ZOO, otaczając również opieką lekarską mieszkające tam zwierzęta. Moje pierwsze spotkanie z akupunkturą i homeopatią w weterynarii miało miejsce w Wiedniu w 1995 roku. Ukończyłam tam wtedy pierwszy wykładany na tymże Uniwersytecie kurs homeopatii weterynaryjnej oraz uczęszczałam na zajęcia z terapii neuralnej i akupunktury.

Jestem certyfikowanym członkiem IVAS (International Veterinary Acupuncture Society) - największej światowej organizacji zrzeszającej lekarzy weterynarii leczących akupunkturą.

Należę do międzynarodowej sieci klinik weterynaryjnych Goldtreat, które stosują złote implanty z leczeniu bolesnych chorób zwyrodnieniowo - zapalnych stawów.

Jestem autorką publikacji w Magazynie Weterynaryjnym, miesięczniku Mój Pies, Wiener Tieraerztliche Monatschrift i innych. Przetłumaczyłam również z języka niemieckiego kilka książek o tematyce przyrodniczej i zawodowej.

Poza wieloma szkoleniami zawodowymi z zakresu tzw. uniwersyteckiej medycyny weterynaryjnej, ukończyłam m.in.:

 • szkolenie w zakresie laseroterapii i jej zastosowania w akupunkturze ogólnej i akupunkturze ucha, jak również w ortopedii/traumatologii/terapii bólu oraz dermatologii i medycynie ogólnej - Deutsche Akademie fuer Akupunktur - Monachium, Niemcy - 10.2016
 • szkolenie z Lokalnej Terapii Złotem, dające prawo do stosowania opatentowanych złotych implantów Goldtreat - 03.2016
 • dwuletni kurs akupunktury weterynaryjnej i TCM - IVAS / BEVAS - Belgia - 2014-2015 www.ivas.org
 • kurs akupunktury u konia i psa I (laser i kontrola pulsu) - Melle, Niemcy - 2011
 • kurs akupunktury u konia i psa II (akupunktura ucha) - Melle, Niemcy - 2011
 • kurs elektropunktury II stopnia - Warszawa - 2006r.
 • 6-miesięczny kurs akupunktury - Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. Prof. Zbigniewa Garnuszewskiego - Warszawa - 2004r.
 • szkolenie TCM (tradycyjnej chińskiej medycyny)u małych zwierząt - Stockerau, Austria - 2004r.

 • 2,5-roczny kurs homeopatii CEDH - Akademia Medyczna w Warszawie - 2004r.
 • kurs homotoksykologii - Warszawa - 2003-2005r.
 • kurs izopatii II stopnia - Warszawa - 2004r.

Referencje

Załączona lista wyleczonych pacjentów pełni funkcję wyłącznie ilustracyjną. Opisujemy przypadki tylko czworga pacjentów, gdyż pełna lista byłaby zbyt obszerna, by ją tu umieszczać.


Owczarek niemiecki "Lori"
zjawił się u mnie w wieku 13,5 roku z powodu dolegliwości bólowych. Z wywiadu wynikało, że 6 miesięcy przed wizytą u mnie pies zaczął mieć problemy ze wstawaniem i ze schodzeniem ze schodów, stał się osowiały.

Właścicielka zgłosiła się wtedy z psem do lekarza. Zastosowano iniekcje kortykosteroidu -początkowo co dwa tygodnie, później co tydzień przez okres około 8 tygodni, a następnie pies regularnie otrzymywał doraźnie (co w praktyce wypadało co 2-3 dni) czopki niesterydowego leku przeciwzapalnego (Diclofenac) oraz od czasu do czasu "zastrzyk przeciwzapalny". Po 6 miesiącach opisanego powyżej leczenia pies przyszedł do mnie na akupunkturę. Badanie kliniczne i RTG wykazały chorobę zwyrodnieniową w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa.
U pacjenta zastosowałam leczenie akupunkturą oraz dodatkowo zaleciłam podawanie leku homeopatycznego. W początkowym okresie równolegle stosowane były również czopki Diclofenac, ale już po pierwszym zabiegu właścicielka zauważyła znaczną poprawę i możliwe było zwiększenie odstępów w podawaniu.
Zabiegi akupunktury wykonywane były raz w tygodniu i było ich w sumie 10. Po każdym zabiegu objawy bólowe sukcesywnie zmniejszały się. Diclofenac został na stałe odstawiony po piątym zabiegu.
Dziś pacjent, po leczeniu akupunkturą, czuje się bardzo dobrze, nie wykazuje oznak apatii, bez problemów się porusza, a schodzenie ze schodów nie stanowi już dla niego bariery. Nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych ani przeciwzapalnych.

Labradorka o imieniu Kama w wieku 1,5 roku

Cierpiała ona na spondylopatię szyjną, która objawiała się bardzo silną bolesnością karku - pies stawał nieruchomo ze spuszczoną głową i bał się poruszyć. Przeglądowe zdjęcie RTG szyjnego odcinka kręgosłupa nie wykazało uchwytnych zmian, zalecona była myelografia, która jednak nie była wykonana.


Przyczyną dolegliwości była najprawdopodobniej (nie można było powiedzieć tego z całą pewnością, gdyż nie było wyniku myelografii) niestabilność więzadeł kręgów szyjnych.
Na początku Kama leczona była klasycznie - otrzymywała działający 7 dni zastrzyk z kortykosteroidu, który przynosił jej ulgę, ale tylko na tydzień, po czym musiał być powtórzony.
Nadzieją na długodystansową poprawę była operacja. Przed podjęciem decyzji o operacji prowadząca Kamę lekarka wet. skierowała ją do mnie na akupunkturę. Suczka trafiła do mnie w wieku półtora roku.
Na pierwszy zabieg przyszła po pięciu dniach od ostatniego zastrzyku, gdyż właścicielka już zauważyła zbliżające się objawy bólowe. Kama odbyła serię dziesięciu nakłuć. Począwszy od pierwszego zabiegu nie dostała już ani jednej iniekcji jakiegokolwiek - sterydowego lub niesterydowego - środka przeciwzapalnego ani przeciwbólowego.
W międzyczasie, już po zakończeniu zabiegów, dochowała się szczeniąt, które donosiła i wykarmiła bez najmniejszych problemów zdrowotnych.


Małpka
Małpka pigmejka z    rodziny pazurkowców, zachorowała na zapalenie płuc.
Leczona była antybiotykami, które jednak   nie poprawiły   jej stanu    zdrowia.

Była to najprawdopodobniej infekcja wirusowa, wobec której antybiotyki są bezradne. Zastosowałam stymulujące odporność organizmu leczenie izopatyczne (jest to pewna odmiana homeopatii), które w ciągu paru dni doprowadziło do wyzdrowienia zwierzęcia.


Pudel srebrny 12-letni o imieniu Karo
Pies cierpiał na przewlekłe, nawracające zapalenie zatok okołoodbytowych przebiegające z tworzeniem się przetok. W znieczuleniu ogólnym zatoki zostały bezboleśnie przepłukane i zaaplikowany został do nich lek.
Od tej pory nie było ani jednego nawrotu męczącej psa wcześniej miesiącami choroby.